piątek, 2 stycznia 2015

Grudniowe migawki

Grudzień minął o wiele za szybko, ale czy kogoś to dziwi? :) U mnie był to miesiąc pod znakiem podróżowania bliższego i dalszego, odwiedzania jarmarków, szykowania się na Święta, czyli dekorowania domu, pieczenia pierniczków z córką, wykorzystywania wolnego czasu na czytanie mnóstwa książek, przemyśleń, układania planów na kolejny rok, a przede wszystkim cieszenia się z bliskości rodziny. 

Kilka grudniowych jeszcze migawek :)

Oczywiście miesiąc bez wyjazdu do Pszczyny się nie liczy... Była więc wizyta w pewne grudniowe sobotnie popołudnie : 
Był też wspomniany już wcześniej jarmark w Krakowie:


Całymi tygodniami szykuję dom na Święta, stroję w kolory, ozdabiam... jak muzyka, to tylko RMF Classic podczas "robótek ręcznych"z Julka w pokoju, albo Trójka w kuchni podczas gotowania. W każdym pomieszczeniu pojawiła się czerwień,  nieodłącznie kojarząca się z tym okresem. Pojawiło się mnóstwo ozdób, latarenek, świeczników. Wszystko doskonale oddało swój klimat. 


krakowska jarmarczna pamiątka- coś :) miało już kilka zastosowań, najpopularniejsze jest jako podstawka na słodycze 


słoik na tea lighty kupiony w lumpeksie za całe 2 zł :) 

upominek od mamy, no bo skoro szary...kupione w LidluAle mam już tak, że wraz z pierwszym roboczym poświątecznym dniem mam ochotę wszystko  to wyrzucić. Wysprzątać każdy kawałeczek mieszkania, usunąć wszelkie kolory i ozdoby, postawić na biel, czystość i prostotę. Daję radę wytrzymać najpóźniej do 6.01 :) 
Sprzątam także w głowie, układam myśli i emocje, wyjaśniam wszelkie nieporozumienia z otoczeniem. To także bilans roku, co mi się udało, a co nie. Z czego jestem dumna, a co muszę poprawić. To powrót do wspomnień, do wszystkich naszych wyjazdów w znane i nowe miejsca, to odkrycie nowej górskiej miłości, nowych pasji, zainteresowań, ale także odkrycie i odkurzenie tych zapomnianych. 

To był naprawdę dobry 2014 rok. Ciekawe co przyniesie kolejny? zapowiada się co najmniej interesująco :) 

A wszystkim Zaglądającym - życzenia wszystkiego co najlepsze w tym Nowym Roku :) Podążajcie za marzeniami i spełniajcie je.  Miejcie odwagę, szczęście,zdrowie,  czas na spowolnienie, dla rodziny i bliskich, czas na uśmiech, zadumę, na Dzień Lenia :) Najlepszego :)

6 komentarzy:

 1. I dla Ciebie wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ależ mi się zatęsknilo za świetami teraz... Twoje migawki są pełne wspomnień...
  Wszystkiego dobrego w nowym roku.

  OdpowiedzUsuń
 3. dziewczyny, dziękuję Wam za życzenia- wszystkie z wzajemnością dla każdej z was :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń