niedziela, 16 sierpnia 2015

Pourlopowe migawki

Urlop minął jak zawsze, czyli...za szybko. Zdecydowanie!
Tegoroczne wakacje spędzialiśmy na wsi odwiedzając wszystkie te miejsca, które znajdowały się na naszej liście pt "...następnym razem" :) zawsze pilniej nam było zajechać na wieś i tam spędzić jak najwięcej wolnego czasu, niż wybywać gdzieś. W czasie urlopu miało być dokładnie odwrotnie - zamierzaliśmy dotrzeć przynajmniej do części miejsc z naszej listy, odwiedzić najbliższą okolicę. Nawet nam się udało :)


Na początek odpust w Świętej Annie ( Julka zachciała portfelik...) :
A potem wycieczka do położonego kilka kilometrów dalej Mstowa. Nad Wartą znajduje się piękny kamienny deptak, prowadzący do Skał Miłości oraz dalej nad mały staw i plac zabaw:
Na zamku w Ogrodzieńcu spędziliśmy cały dzień. Atrakcją był nie tylko sam zamek, ale i wszelkie przyjemności dla dzieciaków usytuowane tuż obok zamku: park doświadczeń fizycznych, park linowy, park miniatur zamków Jury, pałac strachów, plac zabaw :)spacer po lasach Złotego Potoku zakończony obiadem w smażalni pstrąga :


Częstochowa. Julce najbardziej spodobała się wspinaczka na klasztorną wieżę:
Wycieczka do Mirowa i Bobolic była najbardziej zaskakująca, bo tylko tam bylismy pierwszy raz :) Od Mirowa do Bobolic prowadzi bardzo przyjemny szlak, a sam zamek w Bobolicach robi ogromne wrażenie:

Ponownie lasy Złotego Potoku, tutaj: Brama TwardowskiegoZnaleźliśmy kilka innych pięknych miejsc w okolicy, do których na pewno udamy się, jak tylko czas pozwoli :)

6 komentarzy:

 1. Pięknie spędzony czas :) Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piekne widoki i to wszystko w pieknej Polsce:) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie za to lubię nasz kraj: jest pełen niespodzianek, pięknych miejsc, niektóre leża za przysłowiowym rogiem :))

   Usuń
 3. Przepiękne miejsca zwiedziłaś, niektóre nawet rozpoznałam. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jeszcze tyle innych pięknych zakątków przed nami :)))

   Usuń